– Opowiedz mi jak umarł.

         – Nie. Opowiem Ci jak żył.

                                               Ostatni Samuraj (The Last Samurai), reż. Edward Zwick, USA 2003 r.

 

 

 

Ku pamięci Marka Rudnika.

 

 

 

Kim był Marek?

Zawsze, gdy ktoś zadaje powyższe pytanie, najkrócej można odpowiedzieć: Marek był wspaniałym człowiekiem. Każdy, kto go znał i miał możliwość przebywania z nim był „zarażany” jego pozytywnym nastawieniem do życia, niekłamanym optymizmem i dobrym humorem. Był typem człowieka o złotym sercu. Często pomagał bezinteresownie osobom, które tego potrzebowały, a obok których większość z nas przeszłaby obojętnie. Odmienił życie wielu osób nie tylko niosąc pomoc, ale także dając przykład tego jak należy żyć i jak otworzyć się na ludzi. Niezwykle rodzinny, opiekuńczy, troskliwy, a jednocześnie stanowczy i zaradny, był prawdziwą ostoją i duszą towarzystwa.

Marek miał wiele zainteresowań, jednak trzy z nich można spokojnie nazwać jego pasjami: Wędkarstwo, trekking oraz gotowanie. To właśnie w związku z tą trzecią pasją powstał blog „Gotowanie to nie wyzwanie”. Został stworzony dla Marka i miał być prowadzony przez niego tak, by mógł publikować swoje wyszukane i niesamowite przepisy. Jego podejście do gotowania było z jednej strony zaplanowane i staranne, z drugiej strony doprawione odrobiną chaosu i improwizacji. Uwielbiał bawić się smakami swobodnie zmieniając przepisy a także tworząc zupełnie nowe dania. Niestety niespodziewanie odszedł w wieku 39 lat, pozostawiając po sobie wiele niespełnionych marzeń i ogromną pustkę.
Ten blog jest prowadzony przez jego żonę i córkę, wspieraną przez rodzinę i przyjaciół zgodnie z jego marzeniem oraz ku jego pamięci.

 

Co znajdę na stronie Gotowanie to nie wyzwanie?

 

Drogi Użytkowniku, Gotowanie to nie wyzwanie jest blogiem kulinarnym, który publikuje różnorodne przepisy. Poszukujesz pomysłu na dip do swojej potrawy, a może na przystawkę lub sałatkę, która zachwyci niejedno podniebienie? Być może inspiracji na danie główne? Znajdziesz tu potrawy obiadowe, zupy, kremy, zarówno te wierne polskiej tradycji, jak i te zagraniczne. Także łasuch odnajdzie się w przepisach na wypieki, desery, napoje, koktajle czy przetwory.

Jeśli poszukujesz czegoś nowego, lub masz ochotę spróbować codziennych dań w nowej odsłonie – ta strona jest właśnie dla ciebie! Niezależnie czy jesteś profesjonalnym kucharzem, samoukiem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę w kuchni. Gotowanie to naprawdę nie wyzwanie, wystarczy po prostu spróbować, a z naszymi przepisami z pewnością Ci się uda. Marek niejednokrotnie inspirował osoby w swoim otoczeniu sprawiając, że ludzie, którzy w swoim mniemaniu nie nadawali się kompletnie do kuchni, odkrywali w sobie szeroko zakrojone talenty kulinarne. To właśnie on zaszczepił w nas zamiłowanie do gotowania. Może i ty odkryjesz w sobie tę pasję w niesamowitym świecie gastronomii. Możliwości, technik i smaków jest bardzo wiele – próbuj, eksperymentuj, zmieniaj, ale przede wszystkim dobrze się baw, gdyż gotowanie wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Razem z nami zobaczysz, że coś, co z pozoru jest trudne może się okazać czymś bardzo łatwym, prostym i przyjemnym w przygotowaniu. W niemalże każdym przepisie znajdziesz „Dobrą radę”, czyli dodatkowe wskazówki, które stanowią dopełnienie „surowego” przepisu. Na tej stronie niczego nie ukrywamy pod hasłem „tajny składnik”. Tutaj wszystko jest przejrzyste i klarowne, tak by absolutnie każdy mógł uzyskać podobny efekt w zaciszu własnej kuchni. Kto wie, może nawet i lepszy…

Rodzina i przyjaciele…

One Reply to “O nas”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *